Innowacje motoryzacyjne 2018

Motoryzacja to tematyka, która w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Przejawia się ono między innymi za sprawą nowoczesnej technologii, którą coraz częściej się implementuje w samochodach. Polacy tym samym są nawet bardziej otwarci na takie rozwiązania niż przedstawiciele innych krajów europejskich. Innowacje motoryzacyjne przedstawione w 2018 roku, to kolejna garść pomysłów, które poprzez swój walor użytkowy, mogą w przyszłości znacząco się przyczynić do zmiany komfortu podczas jazdy, jak i zmiany w samym poruszaniu się.

Pomysły, które mogą zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny

Z innowacji stworzonych na potrzeby współczesnego kierowcy, jakie mogą się pojawić w niedługim czasie, wyróżnić należy możliwość kontroli samochodu przez smartfona. Coraz większe grono producentów aut oferuje pojazdy z zamontowanym routerem i kartą SIM. Takie wyposażenie pozwoli kierowcy utrzymać stałą łączność z Internetem, a także otworzy ich na skorzystanie z funkcji sterowania pojazdem za pomocą aplikacji i smartfona. Wprowadzenie systemu da kierowcy nie tylko dostęp do informacji pogodowych, czy warunków drogowych, ale także może on znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych, ułatwiając poruszanie się po drodze. Taka opcja usprawni komunikację w razie wypadku, stając się idealnym udogodnieniem w trakcie jazdy.

Kolejnym upowszechniającym się wśród fanów motoryzacji gadżetem jest unowocześniony asystent jazdy, który przewidzi przeszkody na drodze oraz skoryguje tor jazdy samochodu. Taka opcja w postaci owego systemu staje się coraz bardziej popularna. Udogodnienie to wspomaga kierowcę w następujących czynnościach:

• pomaga mu w utrzymaniu auta na pasie ruchu;
• koryguje tor jazdy;
• umożliwia poprawne skręcanie;
• stanowi też dodatkowy sygnał, ostrzegający o zbliżającym się niebezpieczeństwie;
• ułatwia omijanie przeszkód oraz parkowanie.

Przyszłość motoryzacji spoczywa w technologii

 

Funkcje asystenta jazdy, z pewnością mogą świadczyć o dużej użyteczności tego rozwiązania wśród kierowców. To w końcu szansa, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, zapobiegając występowaniu licznych wypadków i kolizji.

Spośród innowacji na rynku motoryzacyjnym warto także wspomnieć o wprowadzaniu telematyki w ubezpieczeniach. Narzędzie to pozwoli ubezpieczycielom na lepszą weryfikację poprawności jazdy przez kierowcę. Urzędnicy będą mogli tym samym mieć wgląd na płynność prowadzenia pojazdu, z jaką uśrednioną prędkością kierowca jeździ oraz jak hamuje, bądź przyspiesza na drodze. W wyniku czego powierzenie telematyki w ręce ubezpieczycieli umożliwi im lepsze oszacowanie prawdopodobieństwo spowodowania wypadku na drodze, a co za tym idzie dokonać odpowiedniej wyceny koszty ubezpieczenia OC przysługującego kierowcy.

Wymienione wyżej innowacyjne pomysły, można traktować jako zwiastun nadchodzących, a wręcz nieuniknionych zmian. Stoi za tym nie tylko chęć wdrażania coraz to nowszej technologii w mechanizm jazdy, ale również pragnienie zagwarantowania kierowcom i ich pasażerom lepszego komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa.