Najlepsze marki motoryzacyjne na świecie

Niejeden z nas zastanawiał się, co kryje się pod tytułem najlepszej marki motoryzacyjnej. Większości wydaje się, że najlepszą marką jest Aston Martin, Bentley, Lamborghini czy Ferrari, reszta, że to Volkswagen i np. Toyota mogą uchodzić za najlepsze marki motoryzacyjne na świecie. Zdania konsumentów różnią się aż tak bardzo, ponieważ tak naprawdę to, która marka jest najlepsza zależy od indywidualnych upodobań odbiorcy.

O 4-8 procent rocznie od kilku lat wzrasta rynek samochodów osobowych w Europie. Nic w tym dziwnego, bo każda osoba na pewnym etapie swojego życia dojrzewa do podjęcia decyzji o posiadaniu lub nieposiadaniu auta. Koszty samego zakupu samochodu oraz jego późniejszego utrzymania mogą być stosunkowo wysokie, to nie przeszkadza to mieszkańcom Europy nabywać z noku na rok coraz więcej samochodów. Mówimy tutaj oczywiście zarówno o samochodach nowych jak i używanych. Aby wyróżnić najlepsze samochody na świecie, należy przede wszystkim podzielić je na dwie główne kategorie, czyli na samochody użytkowe oraz luksusowe.

Jaka marka najlepsza

Za najlepszą markę samochodów użytkowych, co potwierdzają liczni zadowoleni użytkownicy, uchodzi niemalże niezmiennie od kilku lat Volkswagen, którego koncern cieszy się głównie najlepszą sprzedażą modelu Golf. Volkswagen Golf to jeden z najpopularniejszych w Polsce modeli samochodu tego niemieckiego koncernu. Golf uchodzi za najbardziej intuicyjny, ergonomiczny i komfortowy samochód, który zastąpił w 1974 produkowanego od 1938 roku Volkswagena Garbusa.

co definiuje najlepszą markę samochodów

 

Obecnie od 2012 roku produkowana jest siódma generacja pojazdu. Drugim najlepszym, bo najpopularniejszym modelem samochodu jest Ford Fiesta. Fiesta należy do klasy aut miejskich. Produkowany jest przez amerykański koncern motoryzacyjny Ford Motor Company od 1976 roku. Obecnie produkowana jest również siódma generacja tego pojazdu. Fiesta siódmej generacji podobnie jak poprzednie wersje jest autem sprzedawanym zarówno na rynku europejskim i azjatyckim, jak i południowoamerykańskim.

Najlepsza marka luksusowa

Za jedną z najlepszych motoryzacyjnych marek luksusowych uchodzi Lamborghini. Osoby, które nie są znawcami branży motoryzacyjnej mogą nie wiedzieć, że Lamborghini od 1998 należy do niemieckiego producenta samochodów Audi, który z kolei jest własnością koncernu Volkswagen AG. Prędkość maksymalna samochodów tej marki utrzymuje się na poziomie około 330 km/h. Obecnie najlepszym, bo najszybszym, samochodem luksusowym jest Bugatti Chiron. To tzw. supersamochód, który jest produkowany od 2016 roku przez niemiecki koncern Volkswagen. Bugatti Chiron to jedno z najdroższych i najbardziej luksusowych aut sportowych na świecie. Ten następca Bugatti Veyrona jest pretendentem do miana najszybszego samochodu na świecie, bo jego prędkość maksymalna sięga 463 km/h.