Samochody elektryczne na 2019 r. Jakie premiery nas czekają?

Samochody elektryczne z roku na roku wiodą coraz większy prym. Dla wielu przedstawicieli marek samochodowych to szansa na jeszcze większy rozwój swej działalności. Tworząc nietuzinkowe prototypy i całkiem nowe modele samochodów mogą się przyczynić do wykreowania nowych trendów w Polsce. Już teraz możemy powoli zobaczyć rosnące zapotrzebowanie na takie pojazdy, a co dopiero jak się pojawi więcej marek i modeli. Już w tym roku 2019 mają zadebiutować niesamowite elektryczne samochody, które mogą przyciągnąć uwagę niemal każdego fana czterech kółek. Jakie nowoczesne pojazdy czekają nas w bieżącym roku?

Przykłady samochodów elektrycznych, których premiera przewidywana jest na rok 2019

Przeglądając doniesienia ze świata, można natrafić na wiele ciekawych informacji i nowinek zapowiadających wspaniałe okazy na rynku motoryzacyjnym. Z zapowiedzi nie zabraknie zarówno samochodów osobowych, dostawczych, terenowych, jak i sportowych egzemplarzy, z których szczególnie ta ostatnia grupa cieszy się przeogromnym zainteresowaniem. Zapoznaj się z naszą krótką listą pozycji samochodów elektrycznych, których nie można przegapić.

Hyundai Niro EV

Jego bliźniaczy model Kona EV już jest dostępny w sprzedaży, ale wersja Niro ma być wyposażona w akumulator litowo-polimerowy, którego pojemność ma wynosić 64 kWh. Ważna jest jego zdolność do ładowania w zakresie 100 kW oraz siła napędu na przednie koła osiągająca moc 150 kW. Podobno jest w stanie się rozpędzić do 100 km/h w zaledwie 8 sekund. Tak jak w przypadku Kony Electric, wersja Niro będzie udostępniona dla grona klientów w dwóch wersjach – z mniejszym i większym zasięgiem. Tańsza z nich będzie umożliwiać nawet 300 km przejechanych na jednym ładowaniu.

E-Caddy

Bazując na wyglądzie swojego dostawczego modelu samochodu, marka Volkswagen opracowała elektryczny model Caddy Maxi, który zapewni miejsca nawet 5 osobom razem z ich bagażem. Cechuje go bardzo duża pojemność, o czym świadczy między innymi bagażnik elektryczny o wysokości 4,2 m3. W zakresie pokrewnych modeli e-Caddy zalicza się do tych najpojemniejszych aut służących do celów dostawczych czy transportowych. Co ważne, akumulator rozładowany do 80% będzie można podładować energią elektryczną o mocy 40 kW, w nawet 50 min.

Porsche Taycan

Fani samochodów sportowych będą zachwyceni, widząc znakomity model Porsche w elektrycznym wydaniu. Przez wielu jest on najbardziej wyczekiwanym autem, choćby ze względu na innowacyjny system 800 woltów, a także niezawodną szybkość ładowania akumulatorów, której prędkość żaden z dotychczasowych samochodów elektrycznych nie przebije. Choć nie jest to auto na kieszeń każdego, to pozycja ta z pewnością wyniesie samochody elektryczne na jeszcze większy, zaawansowany technologicznie poziom. Swój zasięg Porsche Taycan może mieć nawet do 320-480 km. Co istotne w pokonywaniu trasy, przy długim utrzymywaniu wysokiej prędkości, jest w stanie wytrzymać bez przegrzewania się.

MINI Cooper S E

Elektryczny egzemplarz tego klasycznego auta to doskonałe nawiązanie do tradycji marki, który posiada wiele uroku rodem z lat 60 tych. Z informacji, jakie do nas docierają, wynika, że auto zostanie wyposażony w silnik, który powszechnie stosowane są w BMW, a więc ok. 180 KM. Samochód ma mieć podobno zasięg nie mniejszy niż 300 km. Z wieloma informacjami jednak należy się wstrzymać, gdyż przedstawiciele marki nie podzielili się ze szczegółami dotyczącymi jego specyfikacji technicznej.