Ulubione auta polaków w 2018 roku

W Polsce od lat kwitnie rynek samochodów używanych, ale równolegle kupuje się coraz to więcej nowych samochodów. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku osoby prywatne zakupiły blisko 50 tysięcy samochodów osobowych, co stanowi niecałe 35% całego rynku. Jakimi nowymi samochodami interesują się obecnie Polacy? Jakie używane samochody są najbardziej popularne?

dobre auto dla polaka

 

Ulubione auta polaków w 2018 roku – nowości

W ścisłej czołówce nowych samochodów znalazło się kilka ciekawych modeli. W tym roku po polskich drogach jeździ najwięcej nowości spod szyldu Toyoty, Skody, Opla i… Volkswagena! Oto one:
• Toyota Yaris – samochód mały, ponieważ o długości niecałych czterech metrów, wręcz stworzony do jazdy po mieście. Do tego słynie z niskiej utraty wartości po latach, więc przy odsprzedaży nie traci się aż tak dużo. Model ten słynie ze swej niezawodności, więc nic dziwnego, że przez pierwszy kwartał zakupiono blisko 3 tysiące egzemplarzy.
• Škoda Fabia – auto wyprodukowane przez naszych sąsiadów zza południowej granicy również u nas cieszy się ogromną popularnością. Niestety, bardzo szybko traci swoją wartość, więc przy okazji warto się zastanowić, czy lepiej nie zainwestować w używaną Fabię. Sprzedaż w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku wyniosła ponad 2200 sztuk.
• Opel Astra – połączenie wszechstronności i funkcjonalności, a także możliwość wyboru nadwozia i to wszystko za wcale nie takie duże pieniądze. Nic dziwnego, że Polacy chętnie sięgają po produkt niemieckich fabryk. Na początku 2018 roku pojawiło się ich już ponad 1600 na polskich drogach.
• Volkswagen Golf – prawdopodobnie w Polsce nie znajdzie się ulicy, na której nie stałby przynajmniej jeden zaparkowany VW Golf. Nic dziwnego, dobre właściwości jezdne, przyzwoita cena i niezwykła powszechność części zamiennych sprawiają, że samochód ten spełni oczekiwania znacznej części konsumentów.

Ulubione auta polaków w 2018 roku – samochody używane

Tutaj królują przede wszystkim samochody niemieckie. Nie jest to niespodzianka, stan ten utrzymuje się już od wielu, wielu lat.
• BMW serii 3 – w ciągu ostatniego roku zainteresowanie tym modelem wzrosło o przeszło 40%! Spełnia wymagania osób, które liczą na auta niezawodne, dające znaczną przyjemność z jazdy i dobrze wyposażone. BMW to oferuje, tylko gorzej, jeśli coś się w końcu zepsuje…
• Audi A4 – kiedyś najczęściej poszukiwany, teraz strącony z pozycji lidera. Dlaczego? Wszyscy, którzy chcieli już sobie kupić A4, zrobili to, a reszta już ma dość wszechobecności tego modelu i szuka czegoś innego.
• Volkswagen Passat – podobna sytuacja, jak przy A4, z tym że Passatów w Polsce jest tak dużo, że jeszcze przez długi czas będzie stanowił obiekt zainteresowania.